U okviru 19. kola Prvenstva BiH za košarkaše Sparsi su u Skenderiji savladali Zrinjski rezultatom 68:60.

Već od prve minute su domaći pokazali kvalitet i veću želju za pobjedom. Prvu dionicu Sparsi rješavaju u svoju korist rezultatom 23:12. U drugoj četvrtini gosti pružaju bolju igru u odbrani, ali nisu uspjeli zaustaviti Buzu, te su drugu dionicu Sparsi dobili sa 17:13. Rezultat poluvremena je glasio 40:25.

U trećoj četvrtini smo vidjeli nekoliko novih igrača u redovima domaćina, što je uticalo na igru, te je rezultat treće dionice bio neriješen, 13:13. U posljednjoj četvrtini smo vidjeli potpuno drugačiju sliku. Gosti su se razigrali, i učinili završnicu neizvjesnijom. Nakon dobre serije stigli su na sedam poena razlike, ali to je sve što su mogli. Konačni rezultat je glasio 68:60.

Najefikasniji košarkaš je bio Nedim Buza sa 18 poena, devet skokova i jednom asistencijom. U redovima Plemića najbolji je bio Sekulović sa 15 poena, sedam skokova i dvije asistencije.

Ovom pobjedom su se Sparsi učvrstili na prvoj poziciji i sada nakon 19 kola imaju 35 bodova.