Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Republikom Irskom u prvom susretu baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo 2016. godine. Rezultat na Bilinom Polju bio je 1:1. U prvih 45 minuta mreže su mirovale. Zmajevi su bili najbolje prilike u prvom dijelu stvorili preko Pjanića i Ibiševića, dok gosti nisu oozbiljnije ugrozili gol Asmira Begovića. Nastavak je donio nešto lošiju igru na terenu, tome je mnogo pogodovala magla koja je prekrila Zenicu. Najbolju priliku da dovede BiH u vodstvo imao je nakon sat vremena igre Senad Lulić koji je izašao sam ispred golmana gostiju, ali je Randolph odlično odbranio njegov udarac. Uslijedila je kazna u 82. minuti kada Brady koristi lošu reakciju naše odbrane i dovodi Irce u vodstvo. Srećom po izabranike Mehmeda Baždarevića, samo tri minute kasnije Džeko je pogodio za konačnih 1:1. Ircima mnogo više odgovara ovaj rezultat, s obzirom na to da ih na EURO vodi i remi bez pogodaka u revanš susretu koji je na rasporedu 16. novembra u Dublinu.