U okviru prve utakmice 1/4 finala završnice pionirskog prvenstva Bosne i Hercegovine, pioniri Željezničara su na Grbavici savladali zenički Čelik sa 5:2.

Nakon što su osvojili pionirsko prvenstvo Kantona Sarajevo savladavši u finalu rivale sa Koševa, pioniri Željezničara su nastavili takmičenje na državnom nivou gdje se sastaju pobjednici svih kantona. U prvoj utakmici 1/4 finala Željo je na glavnom terenu Stadiona Grbavici ugostio vršnjake Čelika, te nakon posljednjeg sudijskog zvižduka slavio sa visokih 5:2.

Puleni Omera Joldića, nekadašnjeg kapitena Plavih, su poveli golom Huskića u 21. minuti. Sa vodstvom Želje od 1:0 se otišlo na odmor. Drugi poluvrijeme tim sa Grbavice odlično otvara, i brzim golovima Helaća, Huskića i Mujića dolazi do prednosti od 4:0. Nakon toga Čelik se budi i postiže dva gola, a strijelci su bili Husejnović i Mušinović. Konačnih 5:2 u 68. minuti postavlja svojim trećim golom Huskić.

Uzvratna utakmica se igra u Zenici za tri dana kada će biti poznat polufinalist završnice pionirskog prvenstva BiH.