Petu uzastopnu pobjedu ostvarili su košarkaši Sparsa. Sarajevski tim je u osmom kolu, na svom parketu, savladao ekipu 90:55 Nije dobro počelo po domaće koji su nakon deset minuta igre gubili 14:21. Ipak, u drugoj četvrtini mnogo bolja igra košarkaša Sparsa koji su do odlaska na odmor uspjeli preokrenuti na 41:40. Domaći su u trećoj četvrtini napravili prednost od sedamnaest poena (67:50). Do kraja utakmice gledaoci u Maloj dvorani KSC Skenderija mogli su vidjeti pravi potop ekipe iz Višegrada, koja je u posljednjoj dionici ubacila svega pet poena, te su Sparsi na kraju zasluženo slavili. Sparse su do pobjede predvodili Mirza Bulić i Nermin Buza sa po 16 postignutih poena. Najbolji u redovima gostiju bio je Marko Jošilo sa 16 postignutih poena.