Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine do 20 godina pobjedom nad Ukrajinom 89:71 izborila je plasman u A diviziju, a da nije slučajno među najboljim selekcijama Evrope u tom uzrastu potvrdili su i u nedjelju protiv Belgije. Mladi Zmajevi slavili su u finalu Evropskog prvenstva B divizije rezultatom 76:70. Belgijanci su bolje otvorili meč i stvorili prednost od sedam poena (16:23), da bi u drugoj četvrtini naši mladi momci uspjeli preokrenuti 39:38. Nakon odmora još bolja igra izabranikia Alena Abaza koji su poveli 58:49. Stvorili su naši košarkaši sebi taj luksuz da u posljednoj minuti imaju svega tri poena prednosti, ali su na kraju utakmicu uspjeli privesti kraju bez problema i zasluženo slaviti. Igrač utakmice, ali i turnira, bio je Jusuf Nurkić koji je upisao 34 poena i 13 skokova uz četiri asistencije. Stefan Glogovac je upisao 19 poena i 5 skokova, dok su Adin Vrabac i Nedim Buza ubacili po 10 poena. [divider] Zabranjeno preuzmanje fotografija bez dozvole autora ili portala Sarajevski.ba