U okviru 19. kola Prvenstva BiH za košarkaše Varda iz Višegrada je u Skenderiji savladala Bosnu Royal rezultatom 66:60.

Prva četvrtina je protekla u ujednačenoj igri. Igralo se poen za poen, a nakon kraja prvih deset minuta bilo je 12:12. Potom se u drugoj četvrtini gosti oslobađaju i pokazuju bolju igru od Bosne. Stanimirović je bio efikasna, i Varda je drugu dionicu riješila u svoju korist sa 21:13.

Drugo poluvrijeme Studenti otvaraju nešto boljom igrom i dolaze do četiri poena zaostatka. Nakon 30 minuta je bilo 44:48. Posljednja četvrtina je donijela ravnopravnu borbu do samog kraja. Gosti iz Višegrada su imali više koncentracije i kvaliteta te u grad na Drini nose tri boda. Nakon posljednjeg zvuka sirene bilo je 60:66.

Najefikasniji u redovima gostiju su bili Stanimirović i Janković sa 18 poena. U redovima sarajevske Bosne se istakao Mujić sa 14 poena, šest skokova i jednom asistencijom.

Bosna nastavlja sa lošim partijama, a Varda ovom pobjedom prestiže upravo Bosnu, te Studentima prepušta posljednju poziciju.