Bosna slavila u Višegradu i prekinula negativni niz

Košarkaši KK Bosna Royal su, u okviru 9. kola košarkaškog prvenstva BiH, savladali domaću Vardu sa 77:65.

Tek drugu pobjedu u sezoni košarkaši Studenata su ubilježili lakše nego što se očekivalo. Prvu četvrtinu su slavili sa 22:15. U drugoj četvrtini domaći predvođeni Stanimirovićem pružaju bolju partiju te se druga dionica završava rezultatom 19:19.

Treći dio utakmice se igrao koš za košem i tako su košarkaši sarajevske Bosne održali prednosti i riješili četvrtinu u svoju korist sa 19:16. U posljednjoj dionici susreta je viđen umor obje ekipe te malo slabija efikasnost, a slavili su gosti sa 17:15 ili ukupno 77:65.

Najefikasniji u domaćim redovima je bio Stanimirović sa 19 postignutih poena te devet skokova. Iz redova Bosne su se istakli Rešidović sa 16 i Dujković sa 15 poena te čak 18 skokova.

Ovom pobjedom je Bosna pobjegla sa zadnje pozicije, a u narednom kolu dočekuju Kakanj.