ABA liga: Pobjeda Igokee, solidna partija Nurkića

U 12. kolu ABA lige košarkaši Igokee savladali su večeras u Laktašima ekipu Cedevite nakon produžetka rezultatom 96:89.

U prvoj četvrtini timovi su se smjenjivali u vodstvu, a Cedevita je ovaj period dobila 27:25. Izjednačena košarka igrala se i u drugom dijelu susreta, a gosti iz Zagreba su na odmor otišli s tri poena prednosti 46:43.

U trećem periodu cedevita je imala prednost od 10 poena, ali Igokea se vratila u meč, pa je ova četvrtina završena rezultatom 63:58, plus pet poena prednosti za Cedevitu.

Završne minute utakmice su donijele dosta uzbuđenja, a Siniša Štemberger je pogotkom za tri poena izjednačio rezultat na 80:80,  pa se ušlo u dodatnih pet minuta. U produžetku se bolje snašla Igokea koja je na kraju došla do pobjede u ovom susretu.

U redovima Igokee odličan je bio Branko Jorović koji je ubacio 26 poena, a novo pojačanje Lance Williams je dodao 18.

Naš Jusuf Nurkić je za Cedevitu ubacio 12 poena, a imao je i 5 skokova.