Željo, Sarajevo i Olimpic ubilježili pobjede (FOTO)

Odigrano je šest utakmica XII kola BHT Premijer lige BiH. Sarajevski klubovi Željezničar, Sarajevo i Olimpic su ostvarili pobjede. Aktuelni prvak BiH, sarajevski Željezničar, je savladao Mladost iz Velike Obarske rezultatom 4:0. Plavi su tokom cijelog susreta kontrolisali igru i na kraju sasvim zasluženo slavili golovima Vernesa Selimovića (37', 54'), Armina Hodžića (56') i Riada Bajića (70'). Naredno kolo tim sa Grbavice dočekuje Velež. Na stadionu Asim Ferhatović Hase, domaće Sarajevo je bilo bolje od Travnika rezultatom 3:1. Sarajevo je povelo već u sedmoj minuti golom Todorevića. Tri minute poslije, Komazec je promašio penal za svoj tim. Gosti su izjednačili u 42. minuti preko Ćurića. U 53. minuti novo vodstvo domaćina. U listu strijelaca se upisao Nikola Komazec. Konačnih 3:1 postavlja Mario Tadejević  sa bijele tačke.   Fudbaleri Olimpica su za samo 19 minuta igre riješili pitanje pobjednika na utakmici sa Radnikom. Brzim golovima Kapića (7'), Kokota (17') i Duljevića (19'), Vukovi su ubilježili petu ovosezonsku pobjedu. U narednom kolu tim sa Otoke gostuje u Mostaru kod Zrinjskog. Mladost VO - Željezničar 0:4 Sarajevo - Travnik 3:1 Olimpic - Radnik 3:0 Leotar - Slavija 1:0 Velež - Vitez 1:0 Rudar Prijedor - Zvijezda 3:0