Oslabljeni Šveđani prejaki za Zmajeve

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je poraz na gostovanju u Švedskoj u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2017. godine.

Izabranici Dragana Markovića su u prvom poluvremenu zaostajali tri gola za domaćinom (12:9), da bi Šveđani u nastavku postepeno povećavali prednost, ponajviše zahvaljujući greškama našeg tima i loše kreirani napadi.

Najefikasniji u repezentaciji BiH bio je Nikola Prce koji je postigao devet golova.

Šveđani su desetak minuta prije kraja utakmice imali prednost od deset golova razlike, ali su Zmajevi do kraja ipak uspjeli smanjiti na -7 (27:19).

Treba naglasiti da Švedska u ovom susretu nije mogla računati na četiri standardna reprezentativca.

Revanš utakmica igra se u srijedu 15. juna u sarajevskoj Skenderiji.