Odlična partija Mirze Teletovića

Košarkaši Brooklyn Netsa su na domaćem terenu u Barclays Areni poraženi od Los Angeles Lakersa rezultatom 99:94, a odličnu partiju je pružio naš reprezentativac Mirza Teletović.

Već na samom početku Lakersi su napravili veliku prednost. Prva četvrtina je završila rezultatom 34:18. U drugoj četvrtini Netsi su odigrali nešto bolje i na poluvrijeme otišli s 14 poena zaostatka. Gubili su sa 54:40.

Naš Mirza Teletović je odlično iskoristio minute na parketu i vratio Netse svojom partijom u igru. Pogađao je iz svih pozicija, te se u posljednje dvije minute zahvaljujući njegovoj fantastičnoj igri ušlo neriješenim rezultatom 92:92. Paul Pierce je imao šansu da donese produžetak, ali na kraju nije uspio da pogodi šut za tri poena

Teletović je za 21 minutu na parketu ubacio 17 poena, uz šut 4-7 za tri poena, te je dodao pet skokova 5 skokova, 2 asistencije i jednu blokadu. Ovo je novi rekord u kratkoj NBA karijeri za našeg kapitena.

U redovima Lakersa odličan je bio Nick Young  s 26 poena, dok je Pau Gasol imao 21 poen i 8 skokova.