Na Bjelašnici uspješno održan 9. Kup Srebrna lisica

U organizaciji Ski-saveza BiH protekli vikend je održan deveti po redu skijaški Kup Srebrna lisica.

Takmičenje se održalo u veleslalomu u četiri kategorije: Cicibani (dvije kategorije), te djeca do 14 i 16 godina. Trke su počele jučer, a danas je kompletirano svih 16.

Najviše uspjeha su imali mladi skijaši iz BiH i Srbije koji su osvojili po osam pobjeda. U prvoj kategoriji Cicibana prva mjesta su osvojili: Isidora Jugović, Tarik Zuhrić, Ana Đokanović i Aleksa Balović. U drugoj kategoriji Cicibana najbolj isu bili: Daša Dobrodolac, Aleksa Tomović i Daut Hamidović.

U kategoriji djece do 14 godina zlato su osvojili Petra Veljković i Veselin Zlatković, dok su u kategoriji do 16 godina najbolji bili Dajana Dijaković i Strahinja Đokanović.

Kup Srebrna lisica je tradicionalno, regionalno takmičenje koje ima za cilj promociju alpskog skijanja, te sticanje takmičarskog duha kod mladih skijaša.