Juventus s dva gola prednosti slavio na Dragaou, Pjanić odličan u ulozi “registe”

U prvom susretu osmine finala Lige šampiona, Juventus je slavio na gostovanju kod Porta s 0:2.

Iako su od 27. minute igrali s igračem više, kada je zbog drugog žutog kartona isključen defanzivac domaćih Telles, gosti iz Torina su se mučili da dođu do prednosti.

Istina, imali su nekoliko odličnih prilika preko Cuadrada, Higuaina, Khedire i Dybale, ali otpor domaćina uspjeli su slomiti tek u 72. minuti.

Mrežu Ikera Casillasa pogodio je rezervista Pjaca, svega četiri minuta nakon što je ušao u igru.

Trener “Stare dame”, Massimiliano Allegri, potom je povukao još jedan sjajan potez. Priliku je odmah nakon pogotka pružio Alvesu, koji mu se šezdesetak sekundi poslije odužio pogotkom za 0:2.

Bh. reprezentativacu, Miralemu Pjaniću (26), koji je na terenu proveo svih 90 minuta, Allegri je u ovom meču dodijelio ulogu “registe”, odnosno plejmejkera, u kojoj se odlično snašao.

To potvrđuje i najbolja ocjena na cijelom susretu (7.9), koju mu je dodijelio statistički portal Sofascore.com.

Uzvrat je na programu 14. marta u Torinu.