POGLEDAJ GALERIJU

Fudbalska reprezentaciaj Bosne i Hercegovine slavila je laku pobjedu protiv ekipe Lihtenštajn 3:0.

Zmajevi su već u prvoj minuti došli u vodstvo preko Vedada Ibiševića kojeg je odlično uposlio Sad Salihović.

Ibišević je već u 13. minuti ponovo zatresao mrežu gostiju. Ovaj put je na sjajnu asistenciju Pjanića, Plavooki bombarder sam izašao ispred čuvara mreže gostiju i poslao loptu u mrežu.

Desetak minuta kasnije kapiten Edin Džeko sjajno prolazi po lijevoj strani, vara svog čuvara i bez problema postiže treći pogodak za naš državni tim.

Do odlaska na odmor treba izdvojiti sjajan dupli pas Džeke i Medunjanina koji ovaj drugi nije uspio realizovati. Veznjak naše reprezentacije i španskog Deportiva samo par minuta kasnije isprobao je udarac s distance, ali se rezultat nije mijenjao.

Na otvaranju drugog dijela dobre prilike propustili su Džeko i Medunjanin.

Selektor reprezenetacije Bosne i Hercegovien Safet Sušić u nastavku utakmice odlučio je odmoriti naše najbolje igrače i dati priliku igračima s klupe.

Imali su gosti ju 82. minuti dobru priliku, ali se iskazao naš rezervni golman Jasmin Fejzić.

U 89. minuti s tridesetak metara šutirao je Salihović, ali je gostujući golman uspio odbraniti njegov udarac.

Bila je ovo laka pobjeda naše reprezentacije kao uvertira pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj, a koje će Zmajevi otvoriti u utorak 9. septembra u Zenici protiv Kipra.