Fudbaleri Željezničara u okviru pripremne utakmice savladali su Žepče sa 4:1. Željo je počeo u sastavu: Fejzić – Memija, Hodžurda, Osmanković, Mailson – Hasanović, E. Sadiković, Tiago, Halvadžić – Mujagić, Lendrić. Već u drugoj minuti su Plavi poveli. Tiago je prošao po strani, ubacio, a Ajdin Mujagić zatresao mrežu gostiju. Četiri minute poslije E. Sadiković šutira preko gola. Brzonogi Halvadžić je u 13. minuti pokušao iskosa, ali je golman Žepča bio odličan. Tri minute poslije Tiago sjajno prolazi, ubacuje, a Lendrićev udarac paradom brani golman gostiju. Na 2:0 je povisio Ivan Lendrić u 18. minuti nakon asistencije Mailsona. Minutu poslije Lendrić ponovo prijeti, ali se rezultat nije mijenjao. Halvadžić je u 25. minuti pronašao Tiaga koji šutira pored gola. Šest minuta poslije Hodžurda pokušava nakon slobodnog udarca. Deset minuta prije kraja prvog dijela Lendrić prolazi pored nekoliko defanzivaca gostiju, ali ubačaj prema Mujagiću je spriječio golman. Pred kraj prvog dijela je bilo 3:0, a svoj drugi gol je postigao Ivan Lendrić. Drugo poluvrijeme otvara brza akcija Želje, ali u završnici Halvadžić ne pogađa. U 55. minuti Mujagić izlazi pred gol Žepča, ali golman je sačuvao svoju mrežu. Dvije minute poslije E. Sadiković šutira pored gola. Nakon izmjena u 60. minuti je Željo igrao u sastavu: Ćeman – Palić, Duraković, Osmanković, Mailson – Žerić, Bekrić, Beganović, Stevanović, Stanić – Djermanović. Odmah nakon izmjena je bilo 4:0. Bekrić je ubacio iz kornera, a Dženis Beganović postigao gol glavom. Deset minuta prije kraja Stevanović je ubacio, a Djermanović šutira glavom pored gola. Pred sami kraj utakmice sjajan prodor napadača Žepča, te rutinska realizacija za počasni pogodak. Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je Željo slavio sa 4:1.