Fudbaleri sarajevskog Željezničara pretrpjeli su šesti ovosezonski poraz i to na gostovanju kod Rudara.

Prijedorčani su već u drugoj minuti došli u vodstvo. Nakon loše reakcije odbrane gostiju s Grbavice, najbolje se snalazi Nebojša Mrkić i pogađa za slavlje Rudara.

Gledaoci u Prijedoru u nastavku susreta nisu imali priliku gledati posebno lijep fudbal. Rudar je bio nešto bolji, dok izabranici Edisa Mulalića nisu mogli stvoriti ozbiljnu priliku da poravnaju rezultat.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novo. Igrači Željezničara nisu mogli povezati igru i na kraju je utakmica završena rezultatom 1:0 za domaće.

Plavi su nakon ovog poraza pali na sedmu poziciju. Narednu ligašku utakmicu izabranici Edisa Mulalića igraju protiv Slavije na Grbavici, ali prije toga ih očekuje uzvratni susret Kupa BiH protiv GOŠK-a.