U sedmom kolu Lige 12 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine za muškarce košarkaši sarajevske Bosne su u Skenderiji savladali ekipu OKK Sloboda Tuzla rezultatom 82:62. U početku utakmica je bila vrlo izjednačena a Bosna je na kraju četvrtine napravila seriju 7:0, rezultat je bio 24:12. Do kraja druge četvrtine Bosna je lagano povećavala prednost, pa su na odmor otišli s uvjerljivim vodstvom od 25 razlike, 49:24 U trećoj četvrtini Sloboda je uspjela da spustiti prednost Bosne, i u posljednjih 10 minuta se ušlo s plusom od 16 poena u korist Studenata 66:50. Domaći košarkaši su u posljednjoj dionici dodatno povećali prednost, te su zasluženo slavili pobjedu. Najbolji u redovima Bosne bio je Ali Demić s 21 poenom, zatim Darko Damjanović sa 17 ubačenih poena. Kod gostiju Miodrag Tanasilović je ubacio 19, a Nermin Hujdurović 18 poena. [divider] Zabranjeno preuzimanje fotografije bez dozvole autora!