U okviru 4. kola košarkaškog Prvenstva BiH snage su odmjerili KK Bosna Royal i KK Sparsi, a nakoh posljednjeg sudijskog zvižduka Sparsi su slavili sa 94:60.

Sparsi su odlično otvorili utakmicu te su prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 29:13. Bosna je u drugoj četvrtini malo popravila odbranu, ali i pored toga su raspoloženi košarkaši Sparsa drugu dionicu dobili sa 21:14. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 50:37 u korist Sparsa.

Treća četvrtina je otvorena serijom Sparsa od 10:0 što je samo potvrdilo kvalitet u odnosu na Bosnu. Treći period je završen rezultatom 24:17. Posljednju dionicu su Sparski rutinski priveli kraju i slavili sa 20:16 te sa ukupno 94:60.

Najefikasniji košarkaši na utakmici su bili Rešidović iz redova Bosne te Đurasović iz redova Sparsa sa 18 postignutih poena. Delalić je ubacio 15, a Bulić 17 poena.

Sparsi su se ovom pobjedom izjednačili na prvom mjestu sa ekipom Swissloon Leotar dok je Bosna Royal ostala 10 poziciji.