Lendrić i Nikolić za tri boda Plavim protiv Širokog Brijega

Fudbaleri sarajevskog Željezničara slavili su 2:0 u derbiju 3. Kola premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Širokog Brijega.

Iako su Plavi imali terensku inicijativu, a treba izdvojiti pokušaje Bekrića i Lendrića, te priliku Stevanovića i "makazice" Boccaccinija.

Rezultat se nije mijenjao sve do 36. minute kada je Lendrić, čini se iz nedozvoljene pozicije, zatresao mrežu gostujućeg sastava. Imali su Širokobriježani svoje prilike, ali Menalo i Marković nisu uspjeli savladati Fejzića.

U drugom poluvremenu odlična prilika za goste s Pecare kada je Balaban izašao sam ispred Fejzića koji je ipak uspio sačuvati svoju mrežu. U 67. minuti Željo dolazi do drugog pogotka. Po lijevoj strani je odlično probio Beganović i uposlio Lendrića koji gura loptu u sredinu a Nikolić postiže svoj prvi pogodak za Željezničar.

Iako su do kraja obje ekipe imale dobe prilike, rezultat se nije mijenjao. Željezničar će u narednom kolu gostovati kod Slobode u Tuzli.