Bosna savladala Široki

Košarkaši Bosna Royal upisali su četvrtu ovosezonsku pobjedu i to protiv ekipe Širokog Brijega.

Slavili su Studenti protiv gostiju s Pecare 84:80.

Domaći su bolje otvorili susret i nakon deset minuta imali prednost 24:20. Ipak, do odlaska na odmor gosti su uspjeli poravnati. Na semaforu je stajalo 37:37.

Podsjećamo, Široki je u novembru, kada su se sastale ove dvije ekipe, deklasirala Bosnu s čak 47 poena razulike. Bilo je 95:48.

Odličnu treću četvrtinu pružili su košarkaši sarajevskog tima i poveli s devet poena razlike (63:54). Do kraja susreta Široki je uspio smanjiti, ali nije uspio izbjeći sedmi ovosezonski poraz.

Najefikasniji na parketu bio je gostujući košarkaš Josip Bilanovac koji je ubacio 22 poena, dok je u redovima pobjednika najviše poena (19) postigao Jermaine Antony Watson. Po 15 poena su ubacili Haris Delalić i Edin Rešidović, dok je 13 poena i 12 skokova, uz 7 asistencija upisao Damir Krupalija.

Trenutno četiri ekipe na začelju imaju po 18 bodova, a to su Varda, Heo, Čelik i Bosna Royal.

U narednom kolu Studente očekuje teško gostovanje, ali u Sarajevu. Naime Bosna će u okviru 15. kola prvenstva gostovati kod neporažene ekipe Sparsa.