Bosna poražena od Kaknja

Košarkaši sarajevske Bosne su poraženi u Kaknju od istoimenog domaćina sa 95:84.

Kakanj se nalazi u dobroj formi i još uvijek imaju šanse za doigravanje, pa su domaći ušli kao favoriti u današnju utakmicu. Nakon šest minuta igre Studenti su vodili sa 12:11. Ipak, to je bilo jedino vodstvo gostiju danas. Kakanj je preokrenuo i prvu dionicu riješio u svoju korist sa 26:17.

Edin Rešidović u redovima Bosne je ubacio 27 poena, dodao dva skoka i dvije asistencije. Najefikasniji u redovima Kaknja je bio Obrad Tomić sa 21 poenom, četiri skoka i tri asistencije.

Drugu četvrtinu su domaći kontrolisali igru i održali svoju prednsot. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 47:38.

Početak treće četvrtine potpuno kontra očekivanog. Bosna se razigrala i odličnom serijom su došli do izjednačenja. Ipak, izjednačenje je probudilo domaće koji serijom 7:0 vraćaju prednost i nakon treće četvrtine je rezultat glasio 69:57.

Posljednja četvrtina nije donijela promjene. Domaći su održavali prednosti i na kraju zasluženo slavili sa 95:84.